Funkce a vlastnosti generátoru

  • Uživatel do vstupních souborů vkládá jen vlastní text stránky a metadata (např. název). Při generování se doplní všechno ostatní – hlavičky HTML stránky, odkazy na kaskádové styly a javascripty a další věci. Když něco z toho budete chtít změnit, nemusíte přepisovat všechny stránky – upravíte jen šablonu a přegenerujete web.
  • Vytvoří se nabídka. Do každé stránky se vloží nabídka, která obsahuje odkazy na ostatní stránky. Když přidáte novou stránku, nemusíte odkaz přidávat do všech ostatních.
  • Vygeneruje se agregovaný výstup: RSS, Atom a Sitemap.xml. Tyto soubory obsahují odkazy na jednotlivé stránky, jejich názvy a popisy. RSS a Atom se používají k tomu, aby si je návštěvníci mohli přidat do své čtečky a vždy se dozvěděli o novinkách, které se na vašem webu objevily – nic jim neunikne :-) Čtečky kontrolují web v pravidelných intervalech (např. 30 minut), takže se uživatel o novém obsahu dozví téměř hned (a ne jako když náhodou jednou za měsíc zabrousí na vaše stránky). Sitemap.xml slouží internetovým vyhledávačům jako je Google a usnadňuje jim indexaci vašeho webu.
  • Do všech stránek se vkládá záhlaví a zápatí, které si sami definujete v souborech záhlaví.inc a zápatí.inc
  • Stránky jsou uložené jako obyčejné soubory na disku – nepotřebujete žádnou databázi nebo server.
  • Stránky můžou obsahovat tzv. makra, pomocí nichž vložíte do stránky např. opakující se text (třeba když chcete mít kontaktní adresu na více stránkách) nebo můžou něco vypočítat. Makra se dají parametrizovat. Ukázkové makro, které je součástí programu, např. vykreslí graf (měřák), do vstupní stránky přitom stačí vložit: <m:měřák hodnota="80"/> kde hodnota udává procento – HTML kód se vygeneruje sám.