Changes between Version 1 and Version 2 of využití

Show
Ignore:
Timestamp:
08/24/11 10:57:51 (9 years ago)
Author:
fiki
Comment:

DocBook + LaTeX

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
  • využití

    v1 v2  
    1414 - Pokud často aktualizujete obsah. Po každém přidání nebo úpravě stránky je potřeba spustit generátor. Jestliže vám na webu přibudou denně desítky aktualit nebo několikrát za den vydáváte a měníte články, není generátor to pravé. Sice byste mohli použít verzovací systém a generování automaticky spouštět po každém ''commitu'', ale není to úplně ono. Pokud ale máte stránky, kam něco napíšete jednou do týdne nebo ještě méně častěji, může se vám generátor hodit. 
    1515 - Když potřebujete ''webovou aplikaci'' a ne ''webovou prezentaci''. Dnes se kde co honosně nazývá ''aplikací'' takže tyto pojmy trochu splývají, ale bylo by dobré mezi nimi rozlišovat. Jednoduchý obsahový web klidně pomocí generátoru tvořte. Jestliže jde ale o aplikaci a potřebujete do ní dostat nějakou obchodní logiku, není generátor vhodný. Nejde o nevhodnost technologie (XML, XSLT…), ta je dostatečně mocná, ale o nevhodnost procesu – dávkové zpracování se nehodí. 
     16 - Když píšete diplomku, bakalářku, knihu… pak použijte raději [http://www.docbook.org/ DocBook] nebo [http://www.latex-project.org/ LaTeX] (nebo obojí dohromady:  [http://www.docbook.org/ DocBook] → [http://www.latex-project.org/ LaTeX] → [http://www.pdfreaders.org/ PDF]). XML Web generátor slouží k tvorbě jednoduchých webových stránek a nemá ambice být typografickým systémem.