Changes between Version 10 and Version 11 of WikiStart

Show
Ignore:
Timestamp:
04/05/11 00:04:55 (9 years ago)
Author:
fiki
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • WikiStart

  v10 v11  
  55== Motivace == 
  66 
  7 Ačkoli se to může zdát bláznivé, i v dnešní době mají své využití '''statické www stránky'''. To jsou takové, které si klidně leží v úplně obyčejných souborech někde na disku a čekají až si je uživatel zobrazí. Nepotřebují databázi (ať už SQL nebo jinou), nepotřebují skriptovací jazyk (např. PHP), nepotřebují aplikační server s Java EE a nepotřebují vlastně ani webový server (jako je Apache), stačí jim třeba sdílený disk, nebo CDčko, USB fleška nebo i disketa – víc, k tomu aby fungovaly, nepotřebují. 
   7Ačkoli se to může zdát bláznivé, i v dnešní době mají své využití '''statické www stránky'''. To jsou takové, které si klidně leží v úplně obyčejných souborech někde na disku a čekají až si je uživatel zobrazí. Nepotřebují databázi (ať už SQL nebo jinou), nepotřebují skriptovací jazyk (např. PHP), nepotřebují aplikační server s Java EE a nepotřebují vlastně ani webový server (jako je Apache), stačí jim i sdílený disk, nebo CDčko, USB fleška či disketa – víc, k tomu aby fungovaly, nepotřebují. 
  88 
  9 Takové stránky vytvoříme i bez znalosti programování a se základním softwarem (stačí textový editor). Ale i u těch nejjednodušších webů musíme řešit úkoly jako: jak dostat hlavní nabídku na všechny stránky, jak aktualizovat vzhled webu, aniž bychom museli měnit všechny stránky ručně jednu po druhé, jak vložit na stránky opakující se části (např. naši adresu nebo název firmy), jak si usnadnit práci. 
   9Takové stránky vytvoříme i bez znalosti programování a se základním softwarem (stačí textový editor). Ale i u těch nejjednodušších webů musíme řešit úkoly jako: jak dostat hlavní nabídku na všechny stránky, jak aktualizovat vzhled webu, aniž bychom museli měnit všechny stránky ručně jednu po druhé, jak vložit na stránky opakující se části (např. naši adresu nebo název firmy), jak si usnadnit práci 
  1010 
  1111== Technologie ==