Version 4 (modified by fiki, 10 years ago)

--

Často kladené dotazy

Na této stránce najdete nejčastěji kladené dotazy.

Technické dotazy

Změnil jsem záhlaví (nebo zápatí) a vygeneroval web. Ve výstupním adresáři jsou ale pořád staré texty.

Ant pracuje úsporně a generuje jen ty stránky, které se změnily. Dobře to funguje u vlastních stránek (*.xml), Ant se podívá na poslední změnu vstupního a výstupního souboru a pokud je vstupní novější, přegeneruje danou stránku. U vložených stránek (*.inc) to nefunguje, protože Ant neví, co se děje uvnitř XSLT šablony (neví, které soubory se vkládají), takže pokud se změní jen vnitřní stránka, Ant to nepozná. Řešením je nejdříve vyčistit výstupní adresář a až pak generovat – provedete to následujícím příkazem:

ant čisti generuj

Alternativním řešením je aktualizovat datum poslední změny všech stránek (tím ale budou všechny stránky vypadat jako změněné – projeví se to v RSS/Atom exportech):

touch vstup/*

Proč jsou proboha názvy ukázkových stránek s diakritikou? Proč to nenapíšeš stylem nejaka-stranka.xml?

Jak říkal Suvorov: Těžko na cvičišti – lehko na bojišti. Systém se vyvíjí a testuje s tím, že názvy souborů můžou obsahovat diakritiku a mezery. Pokud to uživatelé v praxi nevyužijí, tím lépe – ale program s takovými názvy musí počítat,

Licence, copyrighty a copylefty

Generátor je vydaný pod GNU GPL licencí. Znamená to, že i můj web, který pomocí něj vytvořím, musí být šířen pod touto licencí?

Ne. Licence programu se nepřenáší na data (vygenerované stránky). Web si tedy můžete šířit pod jakou licencí chcete (nebo ho nemusíte šířit vůbec). Je to jako když v  Gimpu nakreslíte obrázek – také si s ním můžete dělat, co chcete.

Na každé vygenerované stránce je odkaz na tento program. Musím ho tam nechat?

Ne. Stránky jsou vaše. Pokud vám byl program k užitku, uděláte mi radost, když někam ten odkaz vložíte, nebo o programu řeknete svým kamarádům. Ale není to vaše povinnost.